Motoryzacja
Złomowanie samochodu – co musisz wiedzieć

Gdy w życiu przychodzi taki moment kiedy podejmujemy decyzję o tym, że nasz wysłużony samochód nadaje się już jedynie na złom. Szukamy stacji demontażu pojazdów, która przede wszystkim prowadzi legalną działalność oraz w przypadku gdy samochód jest zbyt wyeksploatowany, oferuje bezpłatny dojazd do klienta i odholowanie auta do stacji demontażu.
Jak złomuje się auto?
Gdy samochód znajdzie się już na stacji, niezbędne do zakończenia transakcji jest wypełnienie formalności. Jeżeli jesteśmy jedynymi właścicielami auta, wystarczy stawić się osobiście, natomiast jeśli w dowodzie widnieje współwłaściciel najlepiej żeby pojechał razem z nami. Jeżeli nie ma takiej możliwości współwłaściciel musi pisemnie upoważnić nas do załatwienia wszystkich formalności w jego imieniu, a w razie jego śmierci należy okazać akt zgonu oraz akt dziedziczenia auta. W sytuacji gdy dany samochód kupiliśmy niedawno i nie zdążyliśmy go jeszcze przerejestrować wystarczy okazać na stacji umowę kupna. Oczywistą kwestią jest fakt, że numer VIN czyli numer nadwozia musi zgadzać się z tym w dowodzie, w przeciwnym razie możemy narobić sobie sporo problemów. Po załatwieniu wszystkich formalności otrzymamy unieważniony „obcięty” dowód rejestracyjny, przebite w trzech miejscach tablice rejestracyjne oraz zaświadczenie o złomowaniu. Z otrzymanymi materiałami należy stawić się w ciągu 30 dni, w wydziale komunikacji w celu wyrejestrowania samochodu. Aby znieść OC natomiast należy udać się do ubezpieczyciela wraz ze wspomnianym zaświadczeniem.

Motoryzacja
Części wymienne dla starszych pojazdów ciężarowych

Niektóre samochody ciężarowe z racji swojego wieku i stanu wykorzystywane są już tylko jako tak zwane woły robocze. Mimo wszystko i tak przydają się firmom przewozowym, które zarabiają na nich pieniądze. Jednak czasem kłopotliwą wydaje się być sytuacja, w której takie pojazdy ciężarowe doznają uszkodzeń wewnętrznych części. Wtedy przestaje się spis części bądź ich lista używanych oryginalnych. Do ciężarowych samochodów w takim stanie mimo wszystko można znaleźć niektóre odpowiedniki. Gdzie ich szukać?
Motoryzacja
Pozyskanie ciężarowych samochodów dostawczych – leasing czy najem?

Zdobywanie nowych samochodów dostawczych i ciężarowych jest regularną czynnością, którą co jakiś czas musi wykonywać każdy kierownik firmy przewozowej. Samochody wraz z biegiem lat tracą na wartości, a co za tym idzie flota traci na jakości. Wtedy przychodzi czas na analizę korzystnych sposobów zdobycia najnowocześniejszych pojazdów za rozsądną cenę. Istnieją różne sposoby na pozyskanie ciężarowych samochodów dostawczych. Leasing oraz najem są jednymi z nich.
Motoryzacja
Dostawcze poleasingowe samochody firmowe

Przedsiębiorcy mają za zadanie nie tylko dbać o utrzymanie klientów i ciągłości dostaw w firmie przewozowej. Bardzo często muszą jeszcze dbać o jakość własnej floty samochodów ciężarowych, które z miesiąca na miesiąc stają się coraz starsze. Rozglądając się za nowymi nabytkami firmowymi warto jest oglądnąć oferty dealerów proponujących dostawcze, poleasingowe samochody ciężarowe. Taka oferta z reguły jest najpewniejsza. Dlaczego?
-
Ciekawe5 lat ago
Catering dietetyczny – czy warto korzystać?
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Pergola tarasowa w naszym ogrodzie
-
Ciekawe4 lata ago
Jak ostrzyć frezy palcowe?
-
Dom i Wnętrze4 lata ago
Czy zadaszony taras zastąpi nam ogród?
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Oryginalne dekoracje doniczkowe
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Meble rattanowe – warto?
-
Ciekawe5 lat ago
Zestawy ogrodowe
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Wybieramy perfekcyjne parasole ogrodowe