Motoryzacja
Kontrowersje za kierownicą

Rozpoznawalny na całym świecie program motoryzacyjno-rozrywkowy „Top Gear” bije rekordy popularności. Po niedawnych ekscesach do jakich doszło w Argentynie, w związku z tablicami rejestracyjnymi sugerującymi umyśle odniesienie się do niezabliźnionej Falklandzkiej rany mieszkańców tego państwa, warto przypomnieć inne kontrowersje, jakie wywołali prowadzący ten program.
Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May – na małym ekranie są już postaciami kultowymi. Dla wielu to ikony rozrywki, dla innych gwiazdy showbiznesu budujący swą pozycję na mało wyszukanym poczuciu humoru. Jedno jest pewne – ciężko przejść obok „Top Gear” obojętnie, nawet jeśli żywo nie interesujesz się tematyką motoryzacji, nie ciekawi Cię pojemność skokowa samochodów, lub też nie szykujesz się do kupna sprzętu audio do swojego pojazdu.
Polski ślad
Jeremy Clarkson słynie ze swych skrajnych poglądów. Zarzuca się mu brak poprawności politycznej ocierającą się o rasizm (pojęcie bardzo często nadużywane w dzisiejszych czasach) czy seksizm połączony z szowinizmem. W jednym z odcinków nie pozostawił suchej nitki wyglądem Ferrari, porównując je do stylu prezentowanego przez Sarah Jessicę Parker. W innym natomiast ostro wyraził się na temat strajku brytyjskiego sektora publicznego dodając, że każdy jego uczestnik powinien zostać rozstrzelany na oczach swych rodzin.
Kolejną burzę medialną wywołał komentarz prowadzącego dotyczący malezyjskiego auta Perodua Kalisa. Clarkson stwierdził, że został on stworzony przez ludzi chodzących w butach z liści i mieszkający w dżungli. W studio zadając pytanie jednej z fanek, dowiedziawszy się, że pochodzi z USA, złotousty Jeremy stwierdził, że jest zbyt chuda jak na Amerykankę. Podobnie Anglik wyraził się do widza o egzotycznej urodzie, pytając się jaki samochód by ukradł.
Oberwało się również BMW M6 w 2005 roku. Clarkson najpierw wykonał nazistowski salut, by później skrytykować system nawigacyjny tego modelu auta stwierdzając, że potrafi dojechać tylko do Polski.
Krowa na dachu i picie alkoholu za kółkiem
To nie wszystko, na co było stać „Top Gear”. Stacja BBC musiała tłumaczyć się między innymi z odcinka, w którym trójka prowadzących przebrana była w burki podczas kręcenia odcinku w krajach muzułmańskich. Skargę do BBC wystosował także ambasador Meksyku, bowiem przez wiele odcinków przewijały się stereotypowe aluzje dotyczące mieszkańców tego państwa.
Oburzenie wzbudziło także epizod, w którym Jeremy Clarkson przewoził na dachu martwą krowę. Ekolodzy i obrońcy praw zwierząt ze wściekłością zwrócili się do stacji telewizyjnej, żądając wyjaśnień. Niemal analogiczna sytuacja miała miejsce, jak spreparowano śmierć Albańczyka i próbę jego przewiezienia w bagażniku.
Na sam koniec James May i Jeremy Clarkson pozwolili sobie na drinka ginu z tonikiem podczas jazdy przez bezkres Arktyki, utrzymując, że znajdują się na wodach międzynarodowych, gdzie obowiązują inne regulacje prawne.
Trwa emisja następnej serii programu. Możemy być pewni, że na tym kontrowersje się nie zakończą.
Motoryzacja
Części wymienne dla starszych pojazdów ciężarowych

Niektóre samochody ciężarowe z racji swojego wieku i stanu wykorzystywane są już tylko jako tak zwane woły robocze. Mimo wszystko i tak przydają się firmom przewozowym, które zarabiają na nich pieniądze. Jednak czasem kłopotliwą wydaje się być sytuacja, w której takie pojazdy ciężarowe doznają uszkodzeń wewnętrznych części. Wtedy przestaje się spis części bądź ich lista używanych oryginalnych. Do ciężarowych samochodów w takim stanie mimo wszystko można znaleźć niektóre odpowiedniki. Gdzie ich szukać?
Motoryzacja
Pozyskanie ciężarowych samochodów dostawczych – leasing czy najem?

Zdobywanie nowych samochodów dostawczych i ciężarowych jest regularną czynnością, którą co jakiś czas musi wykonywać każdy kierownik firmy przewozowej. Samochody wraz z biegiem lat tracą na wartości, a co za tym idzie flota traci na jakości. Wtedy przychodzi czas na analizę korzystnych sposobów zdobycia najnowocześniejszych pojazdów za rozsądną cenę. Istnieją różne sposoby na pozyskanie ciężarowych samochodów dostawczych. Leasing oraz najem są jednymi z nich.
Motoryzacja
Dostawcze poleasingowe samochody firmowe

Przedsiębiorcy mają za zadanie nie tylko dbać o utrzymanie klientów i ciągłości dostaw w firmie przewozowej. Bardzo często muszą jeszcze dbać o jakość własnej floty samochodów ciężarowych, które z miesiąca na miesiąc stają się coraz starsze. Rozglądając się za nowymi nabytkami firmowymi warto jest oglądnąć oferty dealerów proponujących dostawcze, poleasingowe samochody ciężarowe. Taka oferta z reguły jest najpewniejsza. Dlaczego?
-
Ciekawe5 lat ago
Catering dietetyczny – czy warto korzystać?
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Pergola tarasowa w naszym ogrodzie
-
Ciekawe4 lata ago
Jak ostrzyć frezy palcowe?
-
Dom i Wnętrze4 lata ago
Czy zadaszony taras zastąpi nam ogród?
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Oryginalne dekoracje doniczkowe
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Meble rattanowe – warto?
-
Ciekawe5 lat ago
Zestawy ogrodowe
-
Dom i Wnętrze5 lat ago
Wybieramy perfekcyjne parasole ogrodowe